Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie

kongresmisyjny3_zmianaweb(2)Już za miesiąc młody Kościół przyjedzie do Pelplina. Będzie to Wielkie Misyjne Święto Dzieci. Zapraszam Was dnia 15 października 2016 roku do Katedry Pelplińskiej, gdzie o godz. 10:00 Mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla, rozpoczniemy nasz Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Po Mszy świętej czekać będzie na nas wiele misyjnych atrakcji i wrażeń. Udamy się do Aula Magna, aby spotkać się z naszym gościem specjalnym o. Kazimierzem Szymczychą SVD – sekretarzem Komisji Episkopatu Polski ds. misji. Następnie w scence misyjnej pt.: „Ochrzczony znaczy posłany” zaprezentują się uczniowie Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu śmierci Kl Stutthof w Garczegorzu, a całość uświetniać będzie Klerycki Zespół Muzyczny „CIS”, działający przy Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

Po misyjnych wrażeniach w Aula Magna przyjdzie czas na obiad. Zapraszamy Was na obiad do refektarza Collegium Marianum w Pelplinie, a po nim w swoich grupach udamy się do sali gimnastycznej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie przy ul. Sambora 5a w Pelplinie. A tam czekać na nas będzie wielka radość – Festyn Misyjny. Uczestnicy Festynu Misyjnego będą mogli wziąć udział w wielu konkursach i zabawach. Przygotowane będą w sali dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz wiele stanowisk misyjnych, gdzie zakupić będzie można misyjne pamiątki, świeżo wypiekane babeczki z misyjnym cytatem, misyjne rękodzieła wykonane przez małych misjonarzy naszej diecezji oraz gry i puzzle religijne.
Będzie to prawdziwie niebiańska zabawa dla wszystkich uczestników, podczas której zaprezentuje się zespół muzyczny „Fortis” z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice oraz kilka Ognisk Misyjnych naszej diecezji. Specjalnym gościem Festynu Misyjnego będzie Zgromadzenie Ducha Świętego z Bydgoszczy, którzy przywiozą dla nas wiele misyjnych pamiątek z krajów, w których ewangelizują.

Dla każdego z uczestników będzie czekać Kongresowa pamiątka, ciepły posiłek oraz wiele wrażeń w duchu misyjnym. Zachęcam, aby przypomnieć sobie Hymn PDMD oraz przyjechać w danym kolorze misyjnym. Kongresowe spotkanie zakończy się ok. godz. 16:00. Chęć wzięcia udziału należy zgłosić do 9 października 2016 roku. Wszelkie informacje będzie można uzyskać na stronie internetowej www.kolomisyjne.pl, profilu Facebook.com/kleryckie.kolo.misyjne, adresem e-mail kontakt@kolomisyjne.pl lub telefonicznie 785 475 818.

Życzymy Bożego błogosławieństwa i prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia Kongresu Misyjnego.

Dekanat Diecezji Pelplińskiej

Kolor misyjny

Dekanat Borzyszkowski

CZERWONY

Dekanat Bruski

ZIELONY

Dekanat Bytowski

BIAŁY

Dekanat Chojnicki

NIEBIESKI

Dekanat Czerski

ŻÓŁTY

Dekanat Człuchowski

CZERWONY

Dekanat Główczycki

ZIELONY

Dekanat Gniewiński

BIAŁY

Dekanat Gniewski

NIEBIESKI

Dekanat Jeżewski

ŻÓŁTY

Dekanat Kamieński

CZERWONY

Dekanat Kartuski

ZIELONY

Dekanat Koronowski

BIAŁY

Dekanat Kościerski

NIEBIESKI

Dekanat Lęborski

ŻÓŁTY

Dekanat Lubiewski

CZERWONY

Dekanat Łebski

ZIELONY

Dekanat Łupawski

BIAŁY

Dekanat Nowski

NIEBIESKI

Dekanat Pelpliński

ŻÓŁTY

Dekanat Rytelski

CZERWONY

Dekanat Sierakowicki

ZIELONY

Dekanat Skarszewski

BIAŁY

Dekanat Skórzecki

NIEBIESKI

Dekanat Starogardzki

ŻÓŁTY

Dekanat Stężycki

CZERWONY

Dekanat Świecki

ZIELONY

Dekanat Tczewski

BIAŁY

Dekanat Tucholski

NIEBIESKI

Dekanat Zblewski

ŻÓŁTY

Dodaj komentarz


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *