Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie


15 października br. w Pelplinie odbył  się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. To misyjne świętowanie było przygotowaniem do zbliżającej się Niedzieli Misyjnej i  Tygodnia Misyjnego. Wzięło w nim udział około 700 osób z całej diecezji pelplińskiej.
Kongres rozpoczął się Mszą Świętą w katedrze pelplińskiej pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Modlitwie towarzyszyła misyjna oprawa liturgiczna przygotowana przez dzieci z ognisk misyjnych. Następnie uczestnicy Kongresu udali się do auli Magna, gdzie spotkali się z misjonarzami i wysłuchali ich świadectw oraz wspólnie z Kleryckim Zespołem „Cis” uwielbiali Pana Boga. Obejrzano również scenkę nawiązująca do Roku Miłosierdzia Bożego, przygotowaną przez ognisko misyjne z Garczegorza.  Po obiedzie dzieci przeszły barwnie ubrane do sali gimnastycznej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, gdzie odbył się Festyn Misyjny. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Warsztatu Misyjnego przeprowadzonego przez osoby z Centrali Papieskich Dzieł Misyjnych, podczas którego  dzieci mogły spróbować swoich sił w tworzeniu zabawek i różańców misyjnych. Były babeczki przygotowane przez Ognisko Misyjne z Tczewa, misyjna loteria, oraz dużo śpiewów i tańców.
Wszyscy z rozpalonym w sercach zapałem misyjnym powrócili do swoich rodzinnych parafii, aby z jeszcze większym entuzjazmem świętować Światowy Dzień Misyjnych, który w tym roku będzie obchodzony 23 października.
Spotkanie zorganizował dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diec. pelplińskiej ks. Jerzy Zgoda wraz z Kleryckim Kołem Misyjnym przy WSD w Pelplinie.