II Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

  W sobotę 5.11.2016 wraz z Ks. Prefektem Arkadiuszem Drzycimskim uczestniczyliśmy w II Europejskim Kongresie w Obronie Chrześcijan, organizowanym przez p. prof. Ryszarda Legutko.

img_0881

I Edycja Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej

Zapraszamy Was do wzięcia udziału I Edycji Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej. Konkurs   „Idźcie i głoście”  odbywać się będzie w diecezji pelplińskiej i skierowany jest do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorami i realizatorami Konkursu jest Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Pelplińskiej, Kleryckie Koło Misyjne przy Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji ...

pum b.cz

Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie

15 października br. w Pelplinie odbył  się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. To misyjne świętowanie było przygotowaniem do zbliżającej się Niedzieli Misyjnej i  Tygodnia Misyjnego. Wzięło w nim udział około 700 osób z całej diecezji pelplińskiej. Kongres rozpoczął się Mszą Świętą w katedrze pelplińskiej pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Modlitwie towarzyszyła misyjna ...

102
Dodane przez: kl. Andrzej Patrzykąt 20 - Październik - 2016 0 Komentarzy

15 października br. w Pelplinie odbył  się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. To misyjne świętowanie było przygotowaniem do zbliżającej się Niedzieli Misyjnej i  Tygodnia Misyjnego. Wzięło w nim udział około 700 osób z całej diecezji pelplińskiej.
Kongres rozpoczął się Mszą Świętą w katedrze pelplińskiej pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Modlitwie towarzyszyła misyjna oprawa liturgiczna przygotowana przez dzieci z ognisk misyjnych. Następnie uczestnicy Kongresu udali się do auli Magna, gdzie spotkali się z misjonarzami i wysłuchali ich świadectw oraz wspólnie z Kleryckim Zespołem „Cis” uwielbiali Pana Boga. Obejrzano również scenkę nawiązująca do Roku Miłosierdzia Bożego, przygotowaną przez ognisko misyjne z Garczegorza.  Po obiedzie dzieci przeszły barwnie ubrane do sali gimnastycznej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, gdzie odbył się Festyn Misyjny. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Warsztatu Misyjnego przeprowadzonego przez osoby z Centrali Papieskich Dzieł Misyjnych, podczas którego  dzieci mogły spróbować swoich sił w tworzeniu zabawek i różańców misyjnych. Były babeczki przygotowane przez Ognisko Misyjne z Tczewa, misyjna loteria, oraz dużo śpiewów i tańców.
Wszyscy z rozpalonym w sercach zapałem misyjnym powrócili do swoich rodzinnych parafii, aby z jeszcze większym entuzjazmem świętować Światowy Dzień Misyjnych, który w tym roku będzie obchodzony 23 października.
Spotkanie zorganizował dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diec. pelplińskiej ks. Jerzy Zgoda wraz z Kleryckim Kołem Misyjnym przy WSD w Pelplinie.


*