II Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

  W sobotę 5.11.2016 wraz z Ks. Prefektem Arkadiuszem Drzycimskim uczestniczyliśmy w II Europejskim Kongresie w Obronie Chrześcijan, organizowanym przez p. prof. Ryszarda Legutko.

img_0881

I Edycja Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej

Zapraszamy Was do wzięcia udziału I Edycji Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej. Konkurs   „Idźcie i głoście”  odbywać się będzie w diecezji pelplińskiej i skierowany jest do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorami i realizatorami Konkursu jest Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Pelplińskiej, Kleryckie Koło Misyjne przy Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji ...

pum b.cz

Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie

15 października br. w Pelplinie odbył  się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. To misyjne świętowanie było przygotowaniem do zbliżającej się Niedzieli Misyjnej i  Tygodnia Misyjnego. Wzięło w nim udział około 700 osób z całej diecezji pelplińskiej. Kongres rozpoczął się Mszą Świętą w katedrze pelplińskiej pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Modlitwie towarzyszyła misyjna ...

102

Archiwalny numer Zwiastuna Misyjnego

W grudniu 1989 roku został wydany pierwszy numer „Zwiastuna Misyjnego” – biuletynu Kleryckiego Koła Misyjnego w Pelplinie. Czasopismo powstało jako wyraz większego zaangażowania alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie w misyjne dzieło Kościoła. Pierwotnymi adresatami czasopisma byli wszyscy, którym bliskie były problemy misji, a w szczególności świeccy animatorzy misyjni. Później ta broszura została całkowicie skierowana ku dzieciom, zrzeszonym w parafialnych kołach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci (PDMD). Zawierała informacje misyjne, opisy zwyczajów z różnych zakątków świata, listy z misji, a także gry, krzyżówki i zabawy dla najmłodszych czytelników.

Zwiastun ukazywał się z reguły co trzy miesiące, lecz w ostatnich latach częstotliwość wydawania uległa zachwianiu, m.in. z powodu braku większego zainteresowania ze strony odbiorców.

Jak dotąd ostatni numer „Zwiastuna Misyjnego” został wydany na święta Bożego Narodzenia 2009 roku.