Szczegółowe informacje

Pelplin, 05 maja 2022 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Po raz kolejny wracamy do naszej obozowej tradycji i organizujemy wakacyjny wypoczynek dla dzieci z ognisk misyjnych naszej diecezji. Miejscem naszego spotkania będzie Ośrodek Rekolekcyjny w Bysławku. Natomiast nowością będzie forma naszego wypoczynku, ponieważ z powodu remontu w głównym budynku noclegowym, w tym roku obóz odbędzie się pod namiotami (szczegóły niżej). Oto najważniejsze informacje dotyczące tegorocznego obozu:

Adres: Bysławek 60, 89-510 Bysław.

Termin: turnus I (4-9 VII), turnus II (11-16 VII).

Warunek uczestnictwa: przyjmujemy dzieci w wieku 8-16 lat, które należą do Koła Misyjnego przy swojej parafii lub szkole.

Przyjazd: dojazd dzieci do miejsca wypoczynku należy zapewnić we własnym zakresie, dzieci należy przywieźć w poniedziałek w godz. 14.00-16.00.

Odbiór: dzieci należy odebrać w sobotę w godz. 14.00-16.00.

Koszt: 350 zł. W przypadku dzieci pochodzących z rodzin uboższych, których nie stać na pokrycie kosztów obozu, proszę o bezpośredni kontakt ze mną.

Zakwaterowanie: namioty; prosimy o zabranie ze sobą namiotu (mogą być wspólne z innymi uczestnikami z danej miejscowości, warunkiem jest jednak oddzielny namiot dla chłopców i dla dziewcząt); na miejscu będziemy też mieli własne namioty, na wypadek gdyby ktoś nie mógł zorganizować sobie we własnym zakresie, jednak proszę o wcześniejszą informację; w przypadku złych warunków pogodowych (ulewa, burza, chłodne noce) nocleg będzie się odbywał na większych salach, oddzielny dla chłopców i dziewcząt. Toalety i prysznice będą dostępne w budynku.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolację dostarczać będzie nam catering.

Środki ochronne: należy zabrać ze sobą odpowiednią ilość maseczek ochronnych; przed wyjazdem prosimy o kontrolowanie u dzieci temperatury, a w przypadku jakichkolwiek objawów prosimy o nie przywożenie dziecka na obóz; w takim przypadku zaliczka z pewnością zostanie zwrócona.

Zgłoszenia: dzieci można zgłaszać tylko przez stronę internetową: www.kolomisyjne.pl, po wysłaniu internetowego zgłoszenia, otrzymają Państwo potwierdzenie lub odmowę przyjęcia zgłoszenia (liczba miejsc jest bardzo ograniczona i o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń), a także wzór karty kwalifikacyjnej. Dzieci zgłaszać można do 21 czerwca lub do wyczerpania miejsc.

Zaliczka: do 24 czerwca 2022 należy wpłacić 100 zł na konto: nr.
71 1020 1909 0000 3302 0178 8041 ; odbiorca: Adam Buchholz

Tytuł : OBÓZ MISTYJNY, {imię i nazwisko}, {Turnus 1/ turnus 2}

Warunki przyjęcia dziecka na obóz: do 21 czerwca należy dostarczyć kartę kwalifikacyjną (Plac Mariacki 7, 83-130 Pelplin), a także zaliczkę w wysokości . Po nie spełnieniu jednego z tych warunków do 21 czerwca zgłoszenie zostanie anulowane.

Kadra opiekunów: opiekunami podczas obozu będą klerycy i osoby świeckie z odpowiednimi kwalifikacjami wymaganymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Opieka medyczna: na każdym turnusie zapewniona będzie opieka zawodowej pielęgniarki. O wszelkich problemach zdrowotnych, lekach, które dziecko musi brać, należy poinformować opiekuna lub pielęgniarkę.

Sprzęt elektroniczny: prosimy o nie przywożenie przez dzieci wszelkich sprzętów elektronicznych: laptopów, tabletów, przenośnych głośników, w miarę możliwości także telefonów komórkowych (dziecko będzie mogło skontaktować się z rodzicami przez opiekunów grup, a także rodzice otrzymają numery telefonów do opiekunów). Niech czas spędzony na obozie będzie realnym spotkaniem z Bogiem i drugim człowiekiem.

Zabieramy ze sobą: namiot, śpiwór, poduszkę, koc, przybory kosmetyczne, dwa ręczniki, kąpielówki, nakrycie głowy, cieplejsze rzeczy w razie chłodniejszych wieczorów, płaszcz przeciwdeszczowy, wygodne buty i strój sportowy, niezbędne leki, Pismo Święte i różaniec, pieniądze na drobne wydatki, a ministranci proszeni są o zabranie komży.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich na XXIV Obóz Misyjny, mamy nadzieję, że czas spędzony w Bysławku będzie owocny. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, proszę o kontakt ze mną, kl. Adam Buchholz (tel. 513-980-190 lub kkm.pelplin@gmail.com).