II Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

  W sobotę 5.11.2016 wraz z Ks. Prefektem Arkadiuszem Drzycimskim uczestniczyliśmy w II Europejskim Kongresie w Obronie Chrześcijan, organizowanym przez p. prof. Ryszarda Legutko.

img_0881

I Edycja Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej

Zapraszamy Was do wzięcia udziału I Edycji Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej. Konkurs   „Idźcie i głoście”  odbywać się będzie w diecezji pelplińskiej i skierowany jest do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorami i realizatorami Konkursu jest Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Pelplińskiej, Kleryckie Koło Misyjne przy Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji ...

pum b.cz

Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie

15 października br. w Pelplinie odbył  się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. To misyjne świętowanie było przygotowaniem do zbliżającej się Niedzieli Misyjnej i  Tygodnia Misyjnego. Wzięło w nim udział około 700 osób z całej diecezji pelplińskiej. Kongres rozpoczął się Mszą Świętą w katedrze pelplińskiej pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Modlitwie towarzyszyła misyjna ...

102

Rekolekcje misyjne - Msza Św. w kaplicy Collegium Marianum

Kleryckie Koło Misyjne działające przy Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie ma za zadanie docierać do ludzi z Dobrą Nowiną, aby nie zagubili się w tym świecie. Najbardziej leży nam na sercu dobro dzieci, które już od najmłodszych lat spędzają bardzo dużo czasu przy telewizorze lub  komputerze – który może okazać się wielkim wrogiem dla człowieka. Dlatego też organizujemy dla dzieci różnego rodzaju rekolekcje, zjazdy i obozy misyjne.

Każdego roku na przełomie listopada  i grudnia oraz kwietnia i maja organizujemy rekolekcje misyjne w Pelplinie.

Raz w roku, w Pelplinie, odbywa się Diecezjalny zjazd Kół Misyjnych z naszej Diecezji.

Obóz Misyjny w Garczynie

Ponadto w lipcu odbywa się w Garczynie k. Starej Kiszewy trzytygodniowy obóz, na który przyjeżdżają dzieci – nie tylko z naszej diecezji.

Każdego roku uczestniczymy w zajęciach z dziećmi w szkołach, na których chcemy pokazać, że każdy z nas może stać się misjonarzem, nie wyjeżdżając za granicę swojej ojczyzny. Na tych wszystkich zjazdach, obozach i rekolekcjach, dzieci mogą poznać nie tylko nowych rówieśników, ale mogą poczuć bliskość

Jedna z egzort misyjnych w WSD w Pelplinie

Pana Jezusa, mogą zobaczyć jak wygląda praca misjonarza (na każde spotkanie staramy się zapraszać misjonarzy pracujących poza granicami naszego kraju).

Rekolekcje Misyjne w Pelplinie

Chcemy pokazać jak wygląda życie ludzi w innych krajach i udowodnić, że również współczesny człowiek może stać się  misjonarzem przez okazaną pomoc i modlitwę. Środki masowego przekazu często pokazują jakie to życie jest piękne i kolorowe, a my chcemy pokazać jeszcze, jak w obecnym czasie ludzie w innych krajach cierpią z powodu braku żywności, z braku dachu nad głową czy z braku tego, że dzieci nie umieją pisać i liczyć. Osoby zaangażowane w dzieło misyjne, chcą także pokazać jakie może być piękne i szczęśliwe życie, gdy poświęcają swój własny czas pomagając drugiemu człowiekowi.

Rekolekcje Misyjne w Pelplinie

Zachęcamy wszystkie dzieci do tego, aby – jeśli chcą, zechciały wstąpić do koła misyjnego działającego przy parafii swojej lub sąsiedniej, jak i zachęcamy WSZYSTKICH do modlitwy za misje i za misjonarzy, którzy oddają się Bogu, poświęcając się dla drugiego człowieka.