Współczesność Koła Misyjnego

Kleryckie Koło Misyjne działające przy Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie ma za zadanie docierać do ludzi z Dobrą Nowiną, aby nie zagubili się w tym świecie. Najbardziej leży nam na sercu dobro dzieci, które już od najmłodszych lat spędzają bardzo dużo czasu w telefonach, przy telewizorze lub  komputerze – który może okazać się wielkim wrogiem dla człowieka. Dlatego też organizujemy dla dzieci różnego rodzaju rekolekcje, zjazdy i obozy misyjne.

REKOLEKCJE MISYJNE

Każdego roku w okolicach listopada oraz maja organizujemy rekolekcje misyjne w Pelplinie.

KONGRES MISYJNY

Raz w roku, w Pelplinie, odbywa się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci Diecezji Pelplińskiej.

OBÓZ MISYJNY

Ponadto w lipcu odbywają się w Garczynie k. Starej Kiszewy trzy, tygodniowe turnusy, obozu misyjnego, na który przyjeżdżają dzieci z różnych stron diecezji i nie tylko z naszej diecezji.

 

Każdego roku uczestniczymy w zajęciach z dziećmi w szkołach, na których chcemy pokazać, że każdy z nas może stać się misjonarzem, nie wyjeżdżając za granicę swojej ojczyzny. Na tych wszystkich zjazdach, obozach i rekolekcjach, dzieci mogą poznać nie tylko nowych rówieśników, ale mogą poczuć bliskość Pana Jezusa, mogą zobaczyć jak wygląda praca misjonarza (na każde spotkanie staramy się zapraszać misjonarzy pracujących poza granicami naszego kraju).

Chcemy pokazać jak wygląda życie ludzi w innych krajach i udowodnić, że również współczesny człowiek może stać się  misjonarzem przez okazaną pomoc i modlitwę. Środki masowego przekazu często pokazują jakie to życie jest piękne i kolorowe, a my chcemy pokazać jeszcze, jak w obecnym czasie ludzie w innych krajach cierpią z powodu braku żywności, z braku dachu nad głową czy z braku tego, że dzieci nie umieją pisać i liczyć. Osoby zaangażowane w dzieło misyjne, chcą także pokazać jakie może być piękne i szczęśliwe życie, gdy poświęcają swój własny czas pomagając drugiemu człowiekowi.

Zachęcamy wszystkie dzieci do tego, aby – jeśli chcą, zechciały wstąpić do koła misyjnego działającego przy parafii swojej lub sąsiedniej, jak i zachęcamy WSZYSTKICH do modlitwy za misje i za misjonarzy, którzy oddają się Bogu, poświęcając się dla drugiego człowieka.

Dodaj komentarz


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *