Duchowa adopcja dzieci z Boliwii

Siostra Joela Schweda, elżbietanka, pochodząca z naszej diecezji zwróciła się do nas o pomoc w zorganizowaniu duchowej adopcji dzieci z boliwijskiej placówki sióstr elżbietanek, gdzie pracuje.

„My, Siostry Elżbietanki, mamy w Boliwii dwie placówki gdzie pracujemy: jedna w Santa Cruz i druga, tam gdzie właśnie obejmujemy dzieci „Adopcją”, to jest Sucre, miejscowość położona na wysokości 2800 n.p.m. Mieszkamy tam  w biednej dzielnicy na obrzeżach miasta, zwanej Azari.”

Pod pojęciem  adopcji duchowej, rozumie się opiekę duchową i materialną nad wybranym dzieckiem do czasu, kiedy dana osoba lub rodzina adopcyjna chce i może pomagać. Do adopcji wybierane są dzieci z rodzin skrajnie ubogich. Osoba lub osoby, które decydują się na adopcję, zobowiązują się przez czas jej  trwania wpłacać 50 zł miesięcznie dla konkretnego dziecka, które przyjmują do swojej rodziny duchowo. Kwotę tą wpłacają na konto Sióstr Elżbietanek w Polsce, we Wrocławiu. Pieniądze są wymieniane na dolary i wysyłane do Boliwii.  Za ta kwotę miesięcznie kupowane jest dziecku to, czego najbardziej potrzebuje: są to materiały szkolne, podręczniki, żywność, środki higieniczne, odzież i gdy jest taka potrzeba to są opłacane wizyty lekarskie oraz leki. Siostra, która jest odpowiedzialna za „Adopcję duchową”,  przesyła  zdjęcie dziecka i wszelkie  informacje o nim i jego rodzinie. Na święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy siostry wraz z dziećmi wysyłają życzenia i podziękowania za okazaną dobroć serca i pomoc.

„Za każdy dar serca, w imieniu naszych dzieci,  już dziś dziękujemy i zapewniamy, że obejmujemy was naszą modlitwą.” – pisze siostra Joela.

„Adopcję duchową” prowadzą Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety pracujące w Boliwii od 2007 roku.

W sprawie chęci podjęcia adopcji i jakiekolwiek pytania należy kierować do odpowiedzialnej za to dzieło siostry Joeli Schweda, e-mail kontaktowy: s.joela@gmail.com

Adres Sióstr Elżbietanek w Boliwii:
Arzobispado de Sucre
Hermanas de Santa Isabel
hna. Joela Schweda
c/Bolivar n 702
Casilla 205
Sucre – BOLIVIA

 

Dodaj komentarz


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *