„W drogę – Amazonii pomóc mogę” – Kolędnicy Misyjni w Borowie

Kolędnicy Misyjni 28 i 29 grudnia 2019 r. wyruszyli z błogosławieństwem ks. proboszcza M. Mazurka po raz siedemnasty, głównie do rodzin naszej parafii w Borowie, ale też częściowo i sąsiednich. Tegoroczne kolędowanie miało na celu pomoc dzieciom z Amazonii.

Niedawno odbył się synod amazoński, czyli nadzwyczajne spotkanie biskupów i zaproszonych ekspertów na czele z papieżem. Ojciec św. zwołał to zebranie, aby rozważyć, jak można pomóc ludziom żyjącym w Amazonii, by ich życie było bardziej godne. Dlatego też to tegoroczne kolędowanie ma zwrócić nasze oczy i wrażliwość serca na ten rejon świata.

Kolędnicy mając taką wiedzę i świadomość dobra jakie mogą poprzez swój wysiłek wnieść innym dzieciom podjęli się trudu kolędowania.

W sumie w akcji uczestniczyło 36 dzieci w sześciu grupach. Każda grupa miała swoich opiekunów, było ich w sumie 14. Jak każdego roku zaangażowane były rodziny, gdzie dzieci miały punkty zbiorcze, na które zawsze można liczyć i swoim wkładem bardzo ułatwiają organizację całej akcji. Należą im się wielkie podziękowania. Oczywiście podziękowania należą się rodzicom wszystkich dzieci i opiekunów, którzy przywozili dzieci i odwozili.

Łącznie zebrano kwotę 7127 zł. Pieniądze przesłano po połowie na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci na rzecz dzieci z Amazonii oraz do Zgromadzenia Franciszkańskiego, które przekazuje je na wsparcie projektów w Kenii.

 

 

                                   Katecheta i opiekun Koła Misyjnego

                                     przy Szkole Podstawowej w Dzierżążnie,

                         parafia Borowo

                       Elżbieta Serkowska

Dodaj komentarz


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *