Tydzień Misyjny na kolorowo

W tym roku obchodziliśmy Październik jako Nadzwyczajny Miesiąc Miesiąc Misyjny. Został on ogłoszony przez papieża Franciszka. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Postanowiliśmy w naszej szkole czyli w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie zaznaczyć z tej okazji Tydzień Misyjny. W dniach od 21 do 25 października przebieraliśmy się w ubrania wg kolorów misyjnych. Poniedziałek na biało, kolor symbolizujący Europę, we wtorek na żółto- kolor przypisany Azji, w środę na zielono- symbol Afryki, w czwartek na czerwono- symbol Ameryki i w piątek na niebiesko -symbol Oceanii.  Dzieci dowiedziały się, że będzie to w formie konkursu. Wygrywa klasa, w której przez cały tydzień najwięcej osób będzie przebierało się wg ustalonej zasady.

Ponadto na cele misyjne przez cały tydzień rozprowadzano ciasto upieczone przez rodziców naszych uczniów a w piątek 25 października odbyła się zbiórka dobroczynna z możliwością zakupienia cegiełek na cele misyjne.

Na ten tydzień szkoła została udekorowana plakatami- kontynentami z zdjęciami ukazującymi tematykę misyjną oraz dłońmi pomocy.

Ten Tydzień Misyjny rozpoczęliśmy od zawierzenia wszystkich spraw misji w czasie nabożeństw różańcowych w kościele parafialnym w Borowie oraz na katechezach a szczególnie Mszą św. w niedzielę misyjną 19 października.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za tak wielkie zaangażowanie. Serca nasze i umysły jeszcze bardziej otworzyły się na MISJE.

                                                 Elżbieta Serkowska, katechetka

Dodaj komentarz


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *