RADOŚĆ EWANGELII ŹRÓDŁEM MISYJNEGO ZAPAŁU

IMG_1748kopTakie hasło towarzyszyło IV Krajowemu Kongresowi Misyjnemu, który odbył się w dniach 12-14 czerwca bieżącego roku w Warszawie. Ks. Bp. Jerzy Mazur stojący na czele Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zaznacza, że „ zasadniczym celem kongresu było ożywienie ducha misyjnego w naszym Kościele”. Kongres składał się z czterech  bloków: konferencja naukowa, dziecięca stacja kongresowa, młodzieżowa stacja kongresowa oraz stacja kongresowa dorosłych.

Udział w kongresie wzięła także nasza diecezja – dzieci z przy parafialnych kółek misyjnych z parafii św. Maksymiliana Kolbe z Tczewa, z Osia, z Jeżewa, z  parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu, z parafii św. Kazimierza z Kartuz, z parafii św. Mateusza w Starogardzie Gd., z Borowa i ze Stężycy, obecni byli także klerycy  naszego pelplińskiego Wyższego Seminarium Duchownego .

Czas Kongresu Misyjnego, był okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za dzieło misyjne Kościoła  każdego z nas. Był to czas spotkania z licznymi misjonarzami i przebywania w radosnej wspólnocie zaangażowanych w pomoc misjom ludzi w różnym wieku, ale zawsze młodych duchem. Takie spotkania zawsze ubogacają i rozpalają ducha do dalszego działania. Klerycy naszego Seminarium spotkali się także z Dyrektorem Krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych ks. Tomasz Atłas, który powiedział, że „bez wątpliwości pelplińskie seminarium jest jednym z najbardziej zaangażowanych w dzieło misyjne w Polsce. Co więcej, zawsze są obecni na najważniejszych wydarzeniach misyjnych. Tak trzymajcie! Ducha nie gaście! Pozdrawiam całą wspólnotę Waszego seminarium na czele z ks. Rektorem”.

Dodaj komentarz


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *