II Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

  W sobotę 5.11.2016 wraz z Ks. Prefektem Arkadiuszem Drzycimskim uczestniczyliśmy w II Europejskim Kongresie w Obronie Chrześcijan, organizowanym przez p. prof. Ryszarda Legutko.

img_0881

I Edycja Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej

Zapraszamy Was do wzięcia udziału I Edycji Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej. Konkurs   „Idźcie i głoście”  odbywać się będzie w diecezji pelplińskiej i skierowany jest do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorami i realizatorami Konkursu jest Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Pelplińskiej, Kleryckie Koło Misyjne przy Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji ...

pum b.cz

Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie

15 października br. w Pelplinie odbył  się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. To misyjne świętowanie było przygotowaniem do zbliżającej się Niedzieli Misyjnej i  Tygodnia Misyjnego. Wzięło w nim udział około 700 osób z całej diecezji pelplińskiej. Kongres rozpoczął się Mszą Świętą w katedrze pelplińskiej pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Modlitwie towarzyszyła misyjna ...

102
Dodane przez: kl. Andrzej Patrzykąt 14 - Czerwiec - 2015 0 Komentarzy

IMG_1748kopTakie hasło towarzyszyło IV Krajowemu Kongresowi Misyjnemu, który odbył się w dniach 12-14 czerwca bieżącego roku w Warszawie. Ks. Bp. Jerzy Mazur stojący na czele Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zaznacza, że „ zasadniczym celem kongresu było ożywienie ducha misyjnego w naszym Kościele”. Kongres składał się z czterech  bloków: konferencja naukowa, dziecięca stacja kongresowa, młodzieżowa stacja kongresowa oraz stacja kongresowa dorosłych.

Udział w kongresie wzięła także nasza diecezja – dzieci z przy parafialnych kółek misyjnych z parafii św. Maksymiliana Kolbe z Tczewa, z Osia, z Jeżewa, z  parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu, z parafii św. Kazimierza z Kartuz, z parafii św. Mateusza w Starogardzie Gd., z Borowa i ze Stężycy, obecni byli także klerycy  naszego pelplińskiego Wyższego Seminarium Duchownego .

Czas Kongresu Misyjnego, był okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za dzieło misyjne Kościoła  każdego z nas. Był to czas spotkania z licznymi misjonarzami i przebywania w radosnej wspólnocie zaangażowanych w pomoc misjom ludzi w różnym wieku, ale zawsze młodych duchem. Takie spotkania zawsze ubogacają i rozpalają ducha do dalszego działania. Klerycy naszego Seminarium spotkali się także z Dyrektorem Krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych ks. Tomasz Atłas, który powiedział, że „bez wątpliwości pelplińskie seminarium jest jednym z najbardziej zaangażowanych w dzieło misyjne w Polsce. Co więcej, zawsze są obecni na najważniejszych wydarzeniach misyjnych. Tak trzymajcie! Ducha nie gaście! Pozdrawiam całą wspólnotę Waszego seminarium na czele z ks. Rektorem”.


*