Spotkanie diecezjalnych misjonarzy w naszym WSD


DSCF6478Dnia 22 maja naszą wspólnotę seminaryjną odwiedziło dwóch misjonarzy, którzy pochodzą z naszej diecezji, ks. Grzegorz Paderewski pracujący w Brazylii i ks. Maciej Oparka pracujący w Zambii.

W pierwszej części spotkania nasi misjonarze spotkali się z ks. Rektorem Antonim Bączkowskim oraz Prezesem Kleryckiego Koła Misyjnego. Podczas spotkania nasi misjonarze podzielili się doświadczeniami pracy misyjnej, ale także zaświadczali o potrzebie nowych misjonarzy na ich kontynentach. Kleryckie Koło Misyjne podarowało ks. Maciejowi Oparce relikwiarz, który zostanie umieszczony w nowej zambijskiej kaplicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II. W drugiej części spotkania nasi goście poprowadzili wykład dla alumnów roku I, w którym opowiedzieli to,
co najbardziej daje się zauważyć w pracy misyjnej w Afryce i Ameryce Południowej – bieda duchowa
i materialna. Głównymzadaniem, jakie spełnia ks. Paderewski i ks. Oparka na misji,jest głoszenie Ewangelii, zaradzanie biedzie materialnej oraz opieka nad sierotami i chorymi na AIDS.

Na trud pracy misyjnej życzymy ks.Grzegorzowi Paderewskiemu i ks. Maciejowi Oparce wszelkich łask Bożych i z całego serca dziękujemy za spotkanie z klerykami.