Przez misje poznajemy świat – spotkanie w WSD Pelplin

IMG_3156Stało się tradycją, że każdego roku, w ramach Tygodnia Misyjnego w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie gościmy misjonarza, który przybliża alumnom problematykę mieszkańców dalekich, ubogich krajów. Opowiada o ludziach, o ich życiu codziennym i problemach z tym związanych. Egzotyczne opowieści są zwykle ilustrowane barwnymi eksponatami, które przywożą goście. Na przestrzeni lat gościliśmy wielu misjonarzy.

Dzisiaj w naszej wspólnocie seminaryjnej gościliśmy ks. Tomasza Łukaszuk SDB, który zaraz po maturze odbył nowicjat w Czerwińsku nad Wisłą, potem postnowicjat i studia teologiczne w Łodzi. Praktykę duszpastersko-pedagogiczną skończył w gimnazjum z internatem w Binson we Francji. W 2005 roku przyjął święcenia kapłańskie i niedługo potem wyjechał na Madagaskar. Obecnie jest kierownikiem oratorium i ekonomem wspólnoty salezjańskiej w Bemaneviky, na północy Madagaskaru.

O godz. 1500 odbyła się w kaplicy seminaryjnej Msza święta, podczas której misjonarz wygłosił homilię. Po Mszy świętej miało miejsce spotkanie z alumnami. Na spotkaniu ks. Łukaszuk podzielił się doświadczeniem misji i własnych spostrzeżeń na temat kapłaństwa, licząc, że może kiedyś ktoś z nas zostanie misjonarzem Chrystusa.

Na trud pracy misyjnej życzymy księdzu Tomaszowi Łukaszukowi wszelkich łask Bożych i z całego serca dziękujemy za spotkanie z klerykami.

Dodaj komentarz


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *