Adwentowe Rekolekcje Misyjne w Pelplinie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

Drodzy Przyjaciele Misji, chciałbym z wielką radością zaprosić Was na Adwentowe Rekolekcje Misyjne, które odbędą się w terminie od 21 do 23 listopada 2014 roku w Zespole Szkół nr 2, im. Ks. Bp Konstantyna Dominika w Pelplinie, pod hasłem: „Misjonarz posłaniec Ewangelii. Wiem, że niektórzy z Was bardzo długo oczekiwali na informację odnośnie tychże rekolekcji.

Wzorem poprzednich rekolekcji w listach ze zgłoszeniami dołączyłem  „Listę Uczestników”. Ilość wierszy
w załączonej tabeli odpowiada ilości osób zaproszonych z Waszego Koła Misyjnego.
Liczba osób jest ograniczona. Proszę więc przestrzegać ilości miejsc zamieszczonych w tabeli. Jeżeli z Waszego Koła chciałaby przyjechać większa ilość osób bardzo proszę kontakt telefoniczny ze mną.

Do dnia 16 listopada 2014 r. proszę o potwierdzenie Waszej obecności drogą elektroniczną: kontakt@kolomisyjne.pl   lub telefonicznie 785 475 818.

Formularz Zgłoszeniowy musi być wypełniony przez rodzica lub prawnego opiekuna dziecka i musi zawierać zgodę na uczestnictwo dziecka w rekolekcjach potwierdzoną podpisem. Prosimy o wypełnianie formularzy DRUKOWANYMI LITERAMI. Dzieci nieposiadające Formularzy Zgłoszeniowych nie będą przyjęte do uczestnictwa w rekolekcjach!

Opłatę w wysokości 40 złotych prosimy uiszczać po przyjeździe.  Kwota
w całości pokrywa wydatki na produkty żywnościowe (zapewniamy pełne wyżywienie), środki czystości i wynajem gmachu szkoły.  Kwestie osób ubogich, które nie są w stanie wnieść opłaty, proszę konsultować bezpośrednio ze mną, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Nie ponosimy odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci w czasie dojazdu
do Pelplina i w drodze powrotnej. Proszę zatem o możliwie maksymalne zapewnienie
bezpieczeństwa podczas transportu dzieci.

Rzeczy, które dzieci powinny ze sobą zabrać wymienione są w Formularzu Zgłoszeniowym. Niestety ani nasze Koło Misyjne, ani szkoła nie dysponuje materacami, dlatego kładę ogromny nacisk na dopilnowanie tego, aby każde dziecko zabrało ze sobą śpiwór i karimatę lub materac. Niewiadomo co nam może przynieść pogoda, dlatego warto zabrać dodatkowy sweter oraz grubą parę skarpet.  

Rekolekcje będą tradycyjnie prowadzone przez kleryków WSD w Pelplinie, członków Kleryckiego Koła Misyjnego, których będą wspomagać animatorzy świeccy.

Apeluję o uwrażliwienie dzieci na okoliczności używania telefonów komórkowych. Nie ma, aż tak wielkiej potrzeby, aby rodzice musieli mieć cały czas (24h/dobę) kontakt ze swoimi pociechami. W wielu przypadkach dzieci nie potrafią przestać bawić się telefonem, podczas Mszy Świętej, konferencji czy pracy w grupach, nawet po licznych prośbach i upomnieniach. Ta sama kwestia tyczy się również wszelkiego rodzaju tabletów, odtwarzaczy muzyki, filmów, czy innych rzeczy zbędnych podczas pobytu na rekolekcjach.  Zaznaczam, że nie ponosimy odpowiedzialności za kosztowne i drogocenne rzeczy, które dzieci przywożą ze sobą na rekolekcje. Proszę również dopilnować oraz osobiście sprawdzić przed wyjazdem, czy dzieci zabrały ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy.

Dzieci proszę przywieź na rekolekcje około godz. 18.00.

Liczę na szybką odpowiedź i jeszcze raz przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia i zapewnienie o pamięci w modlitwie, w imieniu własnym oraz członków Kleryckiego Koła Misyjnego.

                                                                                     Szczęść Boże!

                                                                                     Kl. Andrzej Patrzykąt

Dodaj komentarz


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *