Porekolekcyjna refleksja [Czekam na Ciebie mój Jezu].

Nasze jesienne rekolekcje, które odbyły się pod hasłem Czekam na Ciebie mój Jezu za nami. Poprzez swój adwentowy charakter,  mogliśmy lepiej przygotować się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzięki rekolekcjom dowiedzieliśmy się, że Adwent, to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, które wspominamy w każde Święta. Pan Jezus narodził się już dwa tysiące lat temu, ale mimo to chcemy by narodził się i dziś w naszych sercach, dlatego poprzez czas Adwentu staramy się jak najlepiej przygotować, by móc jak najlepiej Go przyjąć.

Podczas rekolekcji poznaliśmy także historię powstania lampionów, a potem sami próbowaliśmy wykonać własnoręcznie zaprojektowane, piękne, duże lampiony. Kolejnym ważnym momentem podczas naszych rekolekcji było spotkanie z misjonarkami ze wspólnoty Sług Ewangelii Miłosierdzia Bożego, które opowiadały nam o swojej posłudze misyjnej w różnych krajach, oraz uczyły nas wielu jeszcze nieznanych przez nas piosenek, w różnych językach.

Nasze rekolekcje zakończyliśmy wspólną Mszą świętą, która odbyła się w Bazylice katedralnej. Wróciliśmy do domu pełni miłych wrażeń i bogatsi o kolejną porcję wiedzy na temat posługi misyjnej w obcych krajach.

Z niecierpliwością czekamy na Boże Narodzenie i kolejne rekolekcje misyjne!

/mw/

Poniżej galeria zdjęć z Rekolekcji Misyjnych!

 

Dodaj komentarz


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *