II Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

  W sobotę 5.11.2016 wraz z Ks. Prefektem Arkadiuszem Drzycimskim uczestniczyliśmy w II Europejskim Kongresie w Obronie Chrześcijan, organizowanym przez p. prof. Ryszarda Legutko.

img_0881

I Edycja Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej

Zapraszamy Was do wzięcia udziału I Edycji Konkursu Misyjnego Diecezji Pelplińskiej. Konkurs   „Idźcie i głoście”  odbywać się będzie w diecezji pelplińskiej i skierowany jest do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorami i realizatorami Konkursu jest Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Pelplińskiej, Kleryckie Koło Misyjne przy Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji ...

pum b.cz

Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie

15 października br. w Pelplinie odbył  się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. To misyjne świętowanie było przygotowaniem do zbliżającej się Niedzieli Misyjnej i  Tygodnia Misyjnego. Wzięło w nim udział około 700 osób z całej diecezji pelplińskiej. Kongres rozpoczął się Mszą Świętą w katedrze pelplińskiej pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Modlitwie towarzyszyła misyjna ...

102

 

Ks. Maciej Oparka - City of Hope - 10 lat

Ksiądz Maciej Oparka - City of Hope - 10 lecie

Siostra Bożena Stencel FMM

Jest franciszkanką misjonarką Maryi. Pochodzi ze Stężycy. Od 10 lat żyje w Amazonii brazylijskiej, wraz z innymi siostrami ze swojego Zgromadzenia. Jest tu 28 sióstr z 8 narodowości w 5 wspólnotach. Od początku pobytu w Brazylii pracuje w duszpasterstwie. Od 5 lat s. Bożena pracuje w Instytucie Teologicznym w Manaus, którego celem jest formacja teologiczno – duszpasterska kandydatów do kapłaństwa z całego regionu Północ 1 oraz kandydatów do Diakonatu Stałego i ludzi świeckich z Archidiecezji w Manaus.

Ks. Marek Król - Misyjne przygody Papua Nowa Gwinea

Ks. Marek Król od roku 2004 pracował, misjonując tereny Papui i Nowej Gwinei. Obecnie jest duszpasterzem w Anglii. Oto kilka zdjęć, którymi się z nami podzielił podczas jednego z seminaryjnych spotkań.